Rozrywka

Zaśpiewali dla Hospicjum Domowego Empatia

Dodano:
garwolin - Zaśpiewali dla Hospicjum Domowego Empatia

Wczorajszy wieczór wielu mieszkańców powiatu spędziło z Otwockim Towarzystwem Opieki Paliatywnej. To właśnie ono wspólnie ze Szkołą Muzyczną I Stopnia zorganizowało koncert, podczas którego zbierane były pieniądze na rzecz Hospicjum Domowego Empatia.

- Cel koncertu to wsparcie finansowe Hospicjum Domowego Empatia działającego także na terenie powiatu garwolińskiego, ale również promocja wolontariatu i propagowanie idei opieki paliatywnej – informowała nas przed koncertem Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Wczoraj spotkała się z wolontariuszami, młodymi wokalistami i z publicznością w ramach akcji „Gramy dla hospicjów”.

Podczas niemal godzinnego koncertu, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie wraz z Aurelią Luśnią-Stankiewicz, publiczność z zapartym tchem słuchała zagranicznych i polskich utworów, a także kompozycji jednej z wokalistek. Przed gośćmi wystąpili: Magda Paciorek, Klaudia Kępka, Weronika Wardak, Ola Łapacz, Paulina Mikulska, Martyna Szczęch, Eliza Michalczyk, Ola Mitek, Kasia Zadrożna, Tomek Michalik oraz prowadząca występ Aurelia Luśnia-Stankiewicz. Nad oprawą muzyczną czuwał dyrektor szkoły Radosław Mitura.

REKLAMA:Podczas występów wolontariusze kwestowali w murach Centrum Sportu i Kultury. Wczorajsze spotkanie było również okazją do podziękowania młodzieży za działalność wolontariacką. Dyplomy z rąk Małgorzaty Szwed, prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, otrzymała nie tylko szkoła muzyczna, ale również te placówki oświatowe, na których wsparcie OTOP może zawsze liczyć. 

Podziękowania powędrowały do wolontariuszy z: Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze, Gimnazjum w Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Trąbkach. Prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej podziękowała również indywidualnym osobom za wsparcie i pomoc.

- Cieszę się, że jest nas coraz więcej – powiedziała na zakończenie Małgorzata Szwed, do której słów dołączyła także Angelika Wojtasiewicz: - Cieszymy się, że razem z wami możemy spędzać te wzruszające chwile. Zawdzięczamy je szkole muzycznej. Piękne chwile, piękne utwory.


Autor: Monika Świetlińska

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.